و اینک ای همراهان درد آشنا ...
کلبه‌های محقر و خاموش یتیمان هر صبح و شام تابش محبت ما را انتظار می کشد و فطرت پاک انسانی حکم می‌کند که با آنان بیگانه و به حال و روزشان بی اعتنا نباشیم. به خاطر آوریم که نونهالان یتیم نیز همانند فرزندان ما و شما قلب و احساس داشته، به غذای کافی، لباس، تحصیل، بهداشت، مسکن، شغل و در یک جمله به زندگی و روحیه‌ی مناسب نیاز دارند و تنها عواطف عزیزان نوعدوست و نیکوکار پناهگاه روح خسته و دلهای پریشان آنان خواهد بود. پس بیایید با تمامی وجود به آنان بگوییم که با غمهایشان شریکیم و در سختی‌ها تنهایشان نخواهیم گذاشت.

چو اِستاده ای دست اُفتاده گیر ...

احسان و ایثار عزیزان نوعدوست و نیکوکار در شاخه‌های زیر ميتواند مشکل گشای رنجها و محروميت‌هاي خانواده‌های چشم انتظار یتیم باشد.
اهداي گوشت گرم
با اهداي گوسفند (نذری ، عقیقه ، قربانی و تقصیری حج) ميتوانيد به تأمین بخش عمدۀ تغذیۀ خانواده‌های یتیم كمك كنيد. خوشبختانه با استقبال روز افزون جامعه، خانواده‌هاي تحت پوشش ماهانه 2 نوبت به دريافت گوشت گرم نائل مي‌آيند. انجمن از محل سفارشات و نذورات مردم به صورت عمده اقدام به خريد گوسفند مي‌كند و هيچ گونه ضايعات نداشته و بسيار ارزان و به صرفه تمام مي‌شود .
اهداي برنج و روغن
با اهدای برنج و روغن و حبوبات ميتوان به تامين نياز‌هاي غذايي خانواده‌هاي تحت پوشش كمك كرد.
اهداي لباس و كفش
با اهدای کیف و کفش و لباس نو در اندازه‌های مختلف ميتوان نياز مادران و فرزندان يتيم از شیرخوارگی تا دانشگاه را تامين نمود.
اشتراك ماهانه
اهدای کمک‌های مستمر هرچند به ظاهر اندک ، که نقش موثری در تنظیم معاش و تعلیم و تربیت نونهالان یتیم دارد ، به طريق ماهانه، سه ماهه و شش ماهه امكان پذير است.
تاج گل
سفارش تاج گل برای مراسم و مجالس گوناگون با هدف حمایت از یتیم که اين روزها بخصوص در مجالس ترحيم مورد استقبال و حمايت هم ميهنان نوعدوست و درد آشنا قرار گرفته و ضمن بهره مندي متوفي از بركات آن شكوه و معنويت بيشتري به مراسم بخشيده است، يكي از منابع عمده درآمد انجمن را تشكيل ميدهد . و مبالغ پرداختي بابت آن در تامين معاش و تعليم و تربيت كودكان و نونهالان يتيم هزينه ميگردد كه قطعا مورد رضاي الهي و شادي روح متوفي خواهد بود.
اميد آنكه اين ابتكار سازنده و سرشار از عاطفه و احساس انجمن مددكاري جاي بسياري از اسراف كاري‌هاي متداول را در جامعه بگيرد.

گل همين پنج روز و شش باشد

وين گلستان هميشه خوش باشد

به ياد داشته باشيم كه نام ديگر تاج گلهاي ابتكاري انجمن مددكاري امام زمان (عج) گلهاي هميشه بهار ، گلهاي زندگي ، گلهاي اميد، گلهاي سازندگي و گلهايي كه هرگز پژمرده نمي‌شوند ، ميباشد كه نامي است زيبا و پر معنا. همانگونه شاهد بود‎ه و مستحضر مي‌باشيد روزانه ميلیونها تومان گل طبيعي د‎ر مجالس ترحيم د‎ر سراسر شهرهای بزرگ هزينه مي‌گرد‎د كه نه سود‎ي به متوفي مي‎رساند و نه اثري براي بازماند‎گان د‎ارد ‎و اين اسراف ، د‎ل هر د‎رد آشنائي را جريحه‎د‎ار مي‌سازد. خد‎ا مي‌د‎اند كه با جلوگيري از اين اسراف روزانه د‎ه‎ها خانوار يتيم بي‎پناه را ميتوان از اجاره‎ نشيني و د‎ربد‎ري نجات د‎اد.
سفارش تاج گل برای مجالس و مراسم از شهرستانها و خارج کشور با ارتباط تلفنی و اينترنتي پذیرفته می‌شود و نیاز به حضور شخص نبوده و حمل و نقل تاج گل‌ها رایگان است.
دريافت قلك صدقات
قلك صدقات انجمن با همه كوچكي اش سبب حفظ آبرو و گره گشاي مشكلات بزرگي از خانواده‌هاي يتيم مي‌باشد و بر اساس احاديث و روايات فراوان، مايه خير و بركت، تندرستي، طول عمر، شادماني، ايمني در برابر حوادث و بلايا و برطرف كننده اندوه و نگراني است. سفارش قلک صدقات براي خانه و مغازه و محل کار و شركتها و مؤسسات و تحویل قلک پر و دریافت رسید وجوه شمارش شده با هماهنگی تلفنی امكان پذير است .
قلكهاي پايه بلند انجمن از جنس استيل در طرح و اندازه مناسب و زيبا براي داروخانه‌ها، سالنها، درمانگاهها، فروشگاه‌هاي بزرگ و مراكز تجاري و اقتصادي پيش بيني گرديده و بسيار مورد استقبال واقع شده است.
سكه هاي كوچك شما قطرات باران محبتي است كه از قلب مهربانتان بر كوير تشنه عاطفه و احساس كودكان يتيم مي‌بارد.

قطره قطره جمع گردد وانگهي دريا شود

لطفا هر چند گاه يكبار براي تعويض قلكها اقدام فرمائيد چرا كه همان چند سكه هم ممكن است گرهي را باز كند. قلك‌ها را فقط به نماينده انجمن تحويل دهيد.
پذيرايي از يتيمان بصورت اطعام و افطاري
پذیرایی از خانواده‌های یتیم با غذای گرم در شبهاي جمعه ، اعیاد و مناسبتهاي مذهبي و افطاري در ماه مبارک رمضان ، سنت نيك الهي است كه پدرانمان در طول تاريخ پاسدار آن بوده‌اند . چه بسا كه با يك وعده غذاي گرم و يا دعوت به يك افطاري ساده دل شكسته و قلب محزون كودك و نوجوان يتيمي شادمان مي‌گردد.
اختصاص هزينه شب هفت
با اختصاص تمامی یا بخشی از هزینه مراسم شب هفت و چهلم و یا سالگرد درگذشتگانمان به تامين معاش و تعلیم و تربیت کودکان و نونهالان یتیم كمك كنيم كه كاري بس پر شكوه و انساني است.
پرداخت ديون
با پرداخت ردّمظالم ،کفّاره روزه غيرعمد، خیرات و مبرّات و پرداخت سهم سادات مخصوص خانواده‌های سادات یتیم میتوان از بار فكري و مسئوليت شرعي خود كاسته و به بسياري از طرحهاي سازنده انجمن در حمايت از خانواده‌هاي يتيم نيازمند و خصوصا تعليم و تربيت نونهالان يتيم جامه عمل پوشاند .
ايجاد كار و اشتغال
با ایجاد تسهیلات و امتیاز كار جهت اشتغال نوجوانان یتیم در کارگاه‌ها ، کارخانه‌ها و مؤسسات صنعتی و کشاورزی بار عمده‌اي را از دوش مسئوليت انجمن برداشته می‌گردد . گاه مي‌شود بخشي از كار يك كارگاه يا يك مؤسسه توليدي را به خانه‌ها برد . بياد داشته باشيد كه كلبه محقر يتيمان پذيراي اينگونه اشتغالات است.
اهداي جهيزيه به نوعروسان
با اختصاص تمام یا قستمی از اقلام جهیزیه ، مانند یخچال، اجاق گاز، اتو، بخاری، فرش ماشینی، وسایل پخت و پز و سرویس غذا خوری به نوعروسان محروم از پدر ، آنان را آبرومند و سرافراز به خانه بخت روانه سازيم. انجمن مددكاري امام زمان (عج) ساليانه حدود 700 تا 750 نوعروس يتيم را به خانه بخت مي‌فرستند و واحد تامين جهيزيه از تمامي منعمان و اهل كرم براي مشاركت در اين امر خير و خداپسندانه استمداد ميطلبد.
واگذاری ثلث مال
اختصاص املاک و مستغلات به عنوان باقیات الصالحات و يا ثلث مال برای کمک به حل مشکل مسکن خانواده‌های یتیم که همواره در رأس معضلات انجمن قرار داشته است، يكي از عمده ترين نيازهاي انجمن مي‌باشد.
همكاري هاي فكري و فرهنگي
همکاری‌های فکری و فرهنگي برادران و خواهران فرهیخته در هدایت کلاسها و اردوهای زيارتي، عقیدتی و تربیتی و سخنرانی در اعیاد و مناسبت‌هاي مذهبي مورد نياز و درخواست مي‌باشد.
كمكها و هدایا و نذورات شما عزيزان نوعدوست و نيكوكار اعم از نقدی و غیر نقدی با تماس تلفنی ، توسط این انجمن و در قبال ارائه رسید دریافت خواهد شد.